Tėveliai skaito vaikams

Penktadienį, vasario 24 d., mokyloje-darželyje, kaip ir daugumoje Lietuvos darželių, vyko graži akcija „Tėveliai skaito vaikams“. Prie šios akcijos prisidėjo beveik visos darželio grupės ir pakvietė tėčius ( būtent tėčius!) paskaityti vaikams. Vaikai mokosi mėgdžiodami suaugusiuosius, ypač tėvus. Tad rodydami skaitymo pavyzdį tėveliai užkrės malonumu skaityti ir vaikus. Su tokia nuostata , rimtai nusiteikę tėveliai rinkosi į grupes. Kas savo mėgiamą knygelę atsinešė, kitiems auklėtoja parinko vaikų mėgstamas pasakas, o štai „Varpelių“ grupėje tėvelis Gintaras Gražulevičius skaitė pasaką „Senutė ir katinukas“. Grodamas gitara dainavo „Vilkas ir 7 ožiukai“ bei kvietė vaikus dainuoti drauge. Tėvelis Gintaras kvietė auklėtojas ir vaikus žaisti įvairius muzikinius žaidimus. Vaikai labai džiaugėsi, noriai dalyvavo veikloje ir nenorėjo jo išleisti į namus.

Smagu vaikučiams buvo ir kitose grupėse. Juk matyti tėvelį darželio grupėje ir dar skaitantį taip neįprasta! Jaudulys ir atsakomybė abipusiai: tėveliai ruošiasi skaitymams, o vaikams, kurių tėveliai skaitė, ir pasididžiavimas, ir neramu ( kaip pavyks).

Auklėtoja Edita Karsokienė