Saulėto oranžinio traukinio kelionė per Lietuvą

Tarptautinis švietimo įstaigų bendruomenių ekologinio švietimo projektas

SAULĖTO ORANŽINIO TRAUKINIO KELIONĖ PER LIETUVĄ

Projekto organizatoriai – Vilniaus lopšelis–darželis ,,Rūta“ (Vilnius, Žirmūnų g. 50,) ir Lietuvos Edukologijos universitetas (Vilnius, Studentų g. 39).

Į šį projektą įsijungė ir Lazdijų mokyklos- darželio „Vyturėlis“ visos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupės.

Vykdant projekto veiklas, siūloma bendra pedagogų, vaikų ir šeimos narių ugdomoji pažintinė veikla – keliauti su vaikais į saulėtą oranžinę kelionę siekiant geriau pažinti pasaulį. Kodėl oranžinę? Todėl, kad tai šeimos, meilės, draugystės, saulės, šviesos spalva. Mes, pedagogai, kartu su šeima, nušviesime kelią vaikams į platų gamtos pasaulį. Kelionė prasideda nuo mažos sėklytės, kurią vaikas su pedagogu pasėja darželyje, savo grupėje. Stebėjimas, daigelio iš sėklos išaugimo laukimas skatina vaiko smalsumą, kantrumą, suteikia žinių apie tai, ko reikia augalui, kad jis galėtų išvysti saulės šviesą, ugdo pagarbą gyvybei. Per Šeimos šventę daigelis keliauja į šeimos rankas. Vaikai kartu su tėveliais, seneliais augina, prižiūri, bendrauja, įgauna naujų žinių, ko reikia, kad moliūgas augtų, žydėtų, vestų vaisius. Tai didelė patirtis, kurią vaikas patiria, fiksuoja, stebi (lapų didumas, žiedų spalva, pirmos vaisių užuomazgos, saulės vaisiaus augimas). Svarbiausia, kad visa tai jis patiria su brangiausiais jo aplinkos žmonėmis. Rudenį su rūpesčiu ir meile išaugintas moliūgas (o tiksliau jo vaisius) grįžta į darželį, į tą vietą, kur buvo pasodintas. Suteikdami vaikams naujų įspūdžių, bendruomenės nariai sukuria ilgą saulėtą oranžinį moliūgų traukinį, kurio kiekvienas vagonėlis susideda iš pedagogų, tėvų ir vaikų bendradarbiavimo vaisiaus. Moliūgai auginami ir darželio teritorijoje. Kviečiame į Projekto veiklas įsijungti Lietuvos švietimo įstaigas ir kartu kurti saulėtą oranžinį traukinį.

 

Projekto koordinatorė Audronė Piličiauskienė