Šviesos ir žodžio šventė miesto viešojoje bibliotekoje

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė – tai auksinė proga mokykloms bendradarbiauti su bibliotekomis. Mūsų mokyklos–darželio antrokai taip pat ne išimtis. Lydimi mokytojos Vilmos Čepanonienės ir bibliotekininkės Editos Karsokienės ankstų antradienio rytą skubėjo į miesto viešąją biblioteką, kur prie uždegtų žvakių vyko kasmetinė tradicinė Šviesos ir žodžio šventė, primenanti mums senąją pasakojimų tradiciją, suteikianti progos vaikams susipažinti su Šiaurės šalių literatūros lobiais, skatinanti puoselėti skaitymą balsu. Bibliotekininkė Žana Černiauskienė papasakojo vaikams apie Šiaurės šalių bibliotekų savaitę, jos minėjimą Lietuvoje. Ji minėjo, jog kasmet Šiaurės šalių bibliotekų savaitės proga yra išleidžiamas plakatas. Šių metų terma – Ateitis Šiaurės šalyse – plakatą sukūrė suomių iliustratorius Ville Tietäväinen. Bibliotekininkė pakvietė moksleivius iš arčiau susipažinti su Šiaurės šalimis, pabrėžė, jog daugumos Šiaurės šalių vėliavose naudojamas Šiaurės kryžius. Įspūdžius sustiprino projektoriaus pagalba rodomas knygos viršelis, įspūdingos iliustracijos.

Garsiniam skaitymui buvo pasirinktas tekstas iš Stian‘o Hole „Garmano vasara“. Tai knyga apie Garmaną, kuris baiminasi artėjančio meto, kai teks išeiti į mokyklą. Pas Garmaną svečiuojasi trys senos tetulės, ir paaiškėja, kad toli gražu ne vien vaikai turi rūpesčių dėl ateities.

Po garsinio skaitymo bibliotekininkė Žana vedė pokalbį su vaikais. Pasinaudodama teksto siužetu, pasuko kalbą apie tai, ką reiškia baimintis. Ji klausinėjo vaikų, ar jie ko nors bijo, ar prisimena, ką patys išgyveno prieš išeidami į mokyklą. Ar jie dėl kažko nerimavo? O gal širdy spurdėjo džiaugsmingas nekantravimas? Kaip jie mano, kokia bus Garmano pirmoji diena mokykloje, kaip jam seksis vėliau, kas įvyks? Šia mintimi ir buvo užbaigta ši graži šventė. O mokiniai pasižadėjo nupiešti piešinių, kuriuose atsispindėtų būsimi įvykiai Garmano gyvenime.

Bibliotekininkė Edita Karsokienė