„Sveikatiados“ bėgimo maratonas

Fizinis aktyvumas – būtinas sveikos gyvensenos veiksnys. Ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikai neturėtų būti neaktyvūs ilgiau nei 2 valandas per dieną. Vaikai turi judėti pagal fizines ir psichines išgales, laisvai, be didelės įtampos, pajusti judėjimo džiaugsmą bei malonumą. Yra žinoma, kad bėgimas lavina motorinius įgūdžius, fizines ypatybes (vikrumą, greitumą, ištvermę, jėgą). Bėgant suaktyvėja raumenų, kvėpavimo, kraujotakos sistemos, medžiagų apykaita. Bėgiodamas vaikas įgyja bendravimo patirties ir susipažįsta su aplinka, gerėja emocinė savijauta.

Viena iš „Sveikatiados“ projekto siūlomų veiklų – akcija „Sveikatiados maratonas“, kurio tikslas – nepriklausomai nuo vaikų asmeninių ir fizinių galimybių paskatinti visus vaikus daugiau judėti, pagerinti savo fizinę ir psichinę sveikatą.

Todėl spalio 16 d. Lazdijų mokyklos-darželio „Vyturėlis“ visų ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo grupių vaikučiai, jų auklėtojos, pavaduotoja sugužėjo į netoliese esantį miesto parką. Pavaduotoja ugdymui priminė vaikams apie saugų elgesį bėgimo metu.

Pasirinkę saugų greitį – ne tik sau, tačiau ir aplinkiniams, –  visi bėgimo maratono dalyviai startavo.

Įveikusios bėgimo maratono distanciją visos grupės buvo apdovanotos. Joms buvo įteiktos padėkos už puikų pasirodymą „Sveikatiados“ maratone 2017.

Projekto ambasadorė, ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Audronė Piličiauskienė