Suk suk ratelį

Anksčiau kaimo žmonės, rudenį nudirbę visus darbus, ilgėjančiais rudens vakarais rasdavo daugiau laisvo laiko ir susirinkdavo pavakaroti, pažaisti žaidimus, paporinti linksmų nutikimų, minti mįsles, pažaisti ratelius ir linksmai praleisti laiką.

Spalio 30 d. Lazdijų mokyklos-darželio „Vyturėlis“ „Boružiukų“ bei „Paukštelių“ grupės vaikučiai kartu su auklėtojomis Audrone Piličiauskiene ir Nijole Margelyte atrado laiko suburti draugėn ne tik vaikučius, bet ir jų tėvelius bei mokyklos-darželio bendruomenės narius.

Susirinkusieji į salę ne tik stebėjo, bet ir aktyviai dalyvavo atviroje ugdomojoje veikloje „Suk suk ratelį“. Susirinkusieji turėjo progos stebėti vaikų atliekamus lietuvių liaudies žaidimus: „Graži mūsų šeimynėlė“, „Klausė žvirblis čiulbuonėlis“, „Skrido žvirblis per ulyčią“. Vėliau, smagumo pagauti, žaisdami lietuvių liaudies žaidimą „Mažas mūsų ratelis“ sukvietė visus salėje esančius žiūrovus kartu pašokti.

Visi veikloje dalyvavusieji trumpam sugrįžo į praeitį. Tėveliai prisiminė savo vaikystėje žaistus lietuvių liaudies žaidimus- „Pasėjau žilvitį“ ir „Barė ponas katinėlį“ kartu mokydami žaisti visus vaikus.

Veiklą paįvairino menamos įvairios mįslės, dzūkiška šneka kalbančios „Paukštelių“ grupės ugdytinės Smiltės Rudzinskaitės porinama pasaka „Viena baronka“, o „Boružiukų“ grupės ugdytinė Tėja Andriuškevičiūtė pasekė pasaką be galo „Žvirblelis“.

Smagu susirinkti draugėn, prisiminti senovinius liaudies žaidimus ir turiningai praleisti laiką kartu.

Ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Audronė Piličiauskienė

Ikimokyklinio ugdymo vyr. auklėtoja Nijolė Margelytė