Sausio 13-osios paminėjimas

Sausio 12- ąją mokyklos-darželio „Vyturėlis“ bendruomenės nariai, pasipuošę neužmirštuolių žiedais, ankstyvą rytą skubėjo uždegti languose atminimo žvakutes. Tai gyvybės, šviesos, atminties ir vilties simbolis žuvusiems už Lietuvos laisvę.

Pirmosios pamokos metu mokytojos ir auklėtojos priminė vaikams skaudžius sausio 13-osios įvykius, aptarė jų reikšmę Lietuvos valstybei.

4 klasės mokiniai kartu su mokytoja Rūta Kalėdiene dalyvavo Lazdijų krašto muziejaus organizuotame renginyje „Sausio 13-osios atminties rytmetys“. Vaikai su dideliu susidomėjimu klausėsi tų dienų gyvų liudininkų – Valdo Ribinsko ir Vidmanto Benošio prisiminimų ir patirtų išgyvenimų ginant Lietuvos Respublikos strateginius objektus. Renginio pabaigoje mokiniai turėjo atsakyti į gynėjų jiems užduotus klausimus. Už teisingus atsakymus buvo apdovanoti prizais.

Renginiui pasibaigus mokiniai aplankė parodą, skirtą sausio 13-ąjai atminti.

Dar kartą visi prisiminė žmones, paaukojusius gyvybę už laisvę.

Socialinė pedagogė Laima Kelmelienė