Puiki motyvacija skaityti

Praėjusį penktadienį, lapkričio 24 dieną, mokyklos-darželio „Vyturėlis“ 3-4 klasių mokiniai Lazdijų viešosios bibliotekos vaikų skyriaus darbuotojų buvo pakviesti į netradicinę skaitymo pamoką – susitikimą su vaikų rašytoja Rebeka Una.

Rebeka Una – jauna autorė, kurios debiutinė knyga „Atjunk“ (2015 m.) buvo įvertinta Prano Mašioto premija ir išrinkta 2015 Metų knyga paaugliams.

Žiūrovams, tarp kurių buvo ne tik mūsų mokyklos, bet ir kaimyninės Lenkijos Seinų „Žiburio“ gimnazijos pradinukai, rašytoja pristatė savo knygą „Aš esu Tomas, seklys“. Ši knyga šiemet dalyvauja šių Metų knygos konkurse

Autorė nuotaikingai pasakojo vaikams knygoje aprašomus berniuko-seklio Tomo nuotykius kaime 1986 metų vasarą. Regis, vaikai labai linksmai gyveno ir tada, kai neturėjo nei kompiuterių, nei išmaniųjų telefonų, o kramtomoji guma ir bananai buvo didžiausia retenybė. Rašytoja keletą scenų iš knygos net suvaidino su renginyje dalyvavusiais savo šeimos nariais – vyru bei sūnumi. Vaikai klausėsi ir stebėjo išplėtę akis, juk daugelis pirmą kartą gyvai pamatė laidinį telefoną arba kojūkus. Seklį Tomą ir jo senelį improvizavę rašytojos sūnus su vyru ne tik vaidino, bet ir mokė įvairių, knygoje aprašomų, to meto vaikų žaidimų ar triukų, kelis iš jų leido išbandyti ir žiūrovams.

Renginys pasibaigė malonia staigmena – visi jame dalyvavę mokiniai gavo po naują, dar leidyklos dažais kvepiančią, knygą apie seklį Tomą. O, kol tirpo eilė, laukianti rašytojos ar „seklio“ autografų, vaikai jau lenktyniavo, kuris, vos tik gavęs knygą, daugiau puslapių spėjo perskaityti.

Visi liko sužavėti susitikimu, kuris iš karto užkrėtė noru skaityti. Dėkojame bibliotekos darbuotojoms, padovanojusioms tokį vertingą renginį.

Pradinių klasių mokytoja Rūta Kalėdienė