Padovanok nameliui knygą

Jau visą savaitę mokinių, ikimokyklinukų bei priešmokyklinukų žvilgsnius traukė mokyklos – darželio kieme stovintis namelis. Vaikai spėliojo, kas jame gyvens…

Gegužės 18 dieną visi susirinko į renginį „ Padovanok nameliui knygą“. Vaikai sužinojo, kad namelyje, „gyvens“ knygos, o esant geram orui, išsirinkę patinkančią knygelę, atsisėdę saulės atokaitoje, jie galės paskaityti, nes skaitiniai – bendrystės forma. Knyga – pretekstas pokalbiui arba tiltas į pokalbį. Skaitymas kartu ar pokalbis apie skaitomas knygas suteikia galimybę aptarti tokius dalykus, apie kuriuos sunku kalbėti arba tiesiog nekalbama.

Nameliui medžiagas padovanojo verslininkai Nevuliai, o pagamino –  mokyklos –darželio stalius Valdas Kolka. Už tai visa mokyklos- darželio bendruomenė nuoširdžiai jiems dėkoja.

Į renginį atskrido ir bitutė ( auklėtoja Astutė Stankevičienė), kuri pasidžiaugė nameliu, paragino vaikus skaityti knygas ir pasekė jiems pasaką. Ikimokyklinio ugdymo „ Paukštelių“ grupės vaikai dainavo apie batuotą katiną, pasakas darželyje. O pirmokai padeklamavo eilėraščių apie knygelės.

Renginio pabaigoje susirinkusieji dovanojo knygeles nameliui. Mokyklos- darželio direktorė Loreta Jurkonienė, ragindama vaikus skaityti, padovanojo knygelę su užrašu: knyga – tai indas, kuris mus pripildo, o pats netuštėja. Ir kiti bendruomenės nariai linkėjo, kad vaikai skaitytų knygas, nes, kas skaito, tas auga.

Šiandien namelyje apsigyveno 24 knygelės, tikimės, kad ateityje jų daugės, vaikai skaitys knygas ir neužmirš jų prašymų: jeigu įplyšo lapelis, pagydyk mane; mėgstu, kai vaikai naudojasi skirtukais; džiaugiuosi būdama švari ir tvarkinga ir kt.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Janė Gudžiauskienė