Lazdijų mokykla-darželis „Vyturėlis“ įgyvendina dar vieną projektą

Lazdijų mokykla darželis „Vyturėlis“ įgyvendina projektą „Be creative with Erasmus“ („Būk kūrybiškas su Erasmus“). Tai jau trečiasis tarptautinis projektas. Šio projekto koordinatorė yra Danija (miestas Sjolund), dalyvės: Lietuva (Lazdijai), Lenkija (Promnik), Turkija (Adiyaman), Ispanija (Leon), Italija (Palermo), Vengrija (Budapest).

Projektu siekiama, kad ateities mokykla dirbtų efektyviai, kad galėtų motyvuoti mokinius ir skatintų norą mokytis, kad mūsų mokiniai ne tik išmoktų skaityti, rašyti skaičiuoti, bet ir tobulintų XXI a. reikalingus įgūdžius, tokius kaip kritinis mąstymas, socialiniai ir emociniai gebėjimai, kūrybiškas kasdieninių problemų sprendimas, įgytų naujų bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžių bei savirefleksijos gebėjimų, reikalingų ateityje.

Projektui vadovauja mokyklos-darželio direktorė Loreta Jurkonienė. Pirmasis projekto partnerių susitikimas įvyko Danijoje, kur buvo aptartos projekto veiklos, o antrasis – Lietuvoje.

Nuo sausio 29 d. iki vasario 2 d. svečiai susipažino su Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija, Lazdijų meno mokykla, Veisiejų Sigito Gedos gimnazija, lankėsi Lazdijų rajono savivaldybėje. Su svečiais susitiko Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Salatka, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas bei jo pavaduotoja Rasa Kazlauskienė. Didelį įspūdį svečiams paliko apsilankymas Alytaus Šv. Benedikto gimnazijos 3D klasėje, kur susipažino su 3D technologijų galimybės chemijos, matematikos, biologijos pamokose. Daugiausiai laiko praleido ,,Vyturėlyje”, kur buvo supažindinti su edukacinėmis erdvėmis, stebėjo veiklas/pamokas. Svečiai buvo sužavėti mokytojų Vilmos Čepanonienės ir Astos Slančiauskienės vesta pamoka 3 b klasėje. ,,Scottie GO” ugdyme” bei Gitanos Kolkienės ir Astos Slančiauskienės ,,Robotika pasaulio pažinimo pamokoje” 3 a klasėje. Stebėjo, kaip auklėtojos Asta Azlauskienė ir Odeta Jaciunskienė su savo ugdytiniais atliko bandymus ,,Nykštukų laboratorijoje”. Iš svečių išgirdome, kad mūsų mokiniai yra kūrybiški, išradingi, žino, kokių gebėjimų ir įgūdžių reikia XXI amžiuje, juos ugdosi ir tobulina mokykloje-darželyje.

Savo patirtimi, kaip ugdomas kūrybiškumas ikimokykliniame amžiuje, pasidalijo auklėtojos Astutė Stankevičienė ir Jurgita Burbienė, kaip ugdomas kūrybiškumas priešmokyklinėje grupėje panaudojant Steam Park bei kaip sukurti pasakojimą ir video panaudojant Lego, patirtimi dalijosi auklėtojos Rasa Sukackienė ir Asta Slančiauskienė. O kaip mokyti per žaidimą, labai vaizdžiai papasakojo ir parodė mokytojos Gitana Kolkienė ir Jūratė Cibulskienė.

Svečiai išsivežė gerus įspūdžius apie tai, kaip mokykloje-darželyje ,,Vyturėlis” ugdomi XXI a. reikalingi įgūdžiai, susipažino su Lietuvos istorija ir svarbiomis istorinėmis vietomis, lankėsi Valdovų Rūmuose, Katedroje, Aušros Vartuose Vilniuje, Druskininkuose dalyvavo ,,Šakočio“ kepimo edukacijoje.

Projekto partnerių susitikimo metu mūsų mokyklos-darželio mokiniai įgijo naujų bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžių bei savirefleksijos gebėjimų, tiek mokiniai, tiek mokytojai pagilino anglų kalbos žinias bei įgūdžius.