Konferencija „Senolių skrynią pravėrus–2017“

2017 m. lapkričio 24 dieną Lazdijų mokykla–darželis „Vyturėlis“ organizavo respublikinę pradinių klasių mokinių konferenciją „Senolių skrynią atvėrus-2017“, kuri vyko Lazdijų krašto muziejuje. Tai jau ketvirtoji, tapusi tradicine, konferencija. Kaip ir kiekvienais metais konferencija vyko netradicinėje aplinkoje – Lazdijų krašto muziejuje.

Dalyvius pasveikino Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas, Lazdijų mokyklos–darželio „Vyturėlis“ direktorės pavaduotoja ugdymui Janė Gudžiauskienė, Lazdijų krašto muziejaus direktorė Daina Pledienė. Muzikinį pasveikinimą konferencijos dalyviams dovanojo 3b klasės mokinė Milėja Vitaitė iš Alytaus „Dzūkijos“ pagrindinės mokyklos. Ji smuikeliu atliko liaudies dainą „Naujienos“. Konferencijos metu mokiniai dalijosi savo žiniomis apie senuosius amatus, apie kuriuos sužinojo iš savo senelių ar kitų senųjų amatų puoselėtojų. Pranešimus skaitė ne tik Lazdijų miesto ir rajono pradinių klasių mokiniai, bet ir svečiai iš Druskininkų, Leipalingio, Alytaus, Birštono, Kauno. Po pertraukėlės mokiniai dalyvavo edukacijoje „Slapta mokykla“, kurią vedė muziejaus darbuotoja Edita Lazauskienė. Mokytojos gilino žinias apie tautinį kostiumą, žiūrėdamos filmą.

Nuoširdžiai dėkojame Lazdijų krašto muziejui, Lazdijų rajono savivaldybės administracijai, Lazdijų turizmo informaciniam centrui, Lazdijų švietimo centrui už pagalbą ir paramą organizuojant konferenciją „Senolių skrynią atvėrus-2017“. Ir, žinoma, pats didžiausias ačiū konferencijos dalyviams ir jų mokytojoms už šiltą ir nuoširdų pasidalijimą patirtimi.

Lazdijų mokyklos-darželio ,,Vyturėlis“ mokytojos metodininkės Jūratė Cibulskienė ir Gitana Kolkienė