COMENIUS projektas

Mokykla- darželis ,,Vyturėlis“ yra partneriai ir dalyvauja COMENIUS projekte ,,AŠ MYLIU SAVO SENELIUS“. Paraišką pateikė mokykla iš Samsuno miesto Turkijos Respublikos. Kiti šio projekto partneriai yra iš Graikijos, Italijos, Ispanijos ir Bulgarijos. Šiam projektui įgyvendinti mūsų įstaigai Europos Komisija skyrė 21 000 eurų. Projektas  bus vykdomas  2012-2014 metais. Visos projekto veiklos finansuojamos  iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Comenius projekto pagrindinis tikslas yra sukurti  ilgalaikę  tarptautinę draugystę pasauliniu mastu, dalintis nacionalinėmis ir tradicinėmis vertybėmis, pagerinti bendravimo užsienio kalba įgūdžius, sumažinti susvetimėjimą tarp senelių ir anūkų bei pagerinti jų bendravimą. Seneliai projekto dalyvių šalyse turi didelę įtaką vaikų asmenybėms formuotis. Jie  turi daug žinių ir patirties, vaikai išmoksta daugybę dalykų iš senelių. Vykdydami projekto   veiklas, išsiaiškinsime, ar taip yra  visose šalyse.

Mūsų mokiniai su kitų šalių vaikais diskutuos apie kultūrinį ir kasdieninį gyvenimą, patobulins savo asmeninius bendravimo ir kalbos įgūdžius. Šio projekto metu mokiniai dalinsis daugybe dalykų, tokių kaip dainos, pasakojimai, žaislai, paveikslai, kompaktiniai diskai, video medžiaga, žaidimai su seneliais. Tokiu būdu jie turės galimybę susipažinti su senelių praeitimi, gyvenimu ir pasidalinti visu tuo ir su kitomis šalimis.

Mokyklos nori atverti langą į Europą, kad padėtų mokiniams, dalyvaujantiems projekte, išsaugoti sąmoningumą ir kultūrinį palikimą, sumažinti atotrūkį tarp tautų. Šiame projekte turi tikslą pristatyti mokinius ne tik kaip turkus, bulgarus, lietuvius, bet ir kaip to paties pasaulio vaikus, kurie galėtų tarpusavyje draugauti. Viso projekto metu mokysime vaikus gerbti žmogaus teises ir demokratiją, skatinsime toleranciją ir pagarbą žmonėms bei kultūroms.  Manome, kad įgyvendinus šį projektą  išaugs mokinių pasitikėjimas savimi ir savigarba, nes jie bus įtraukti į veiklas ir bendraus užsienio kalba,  taip pat bus labiau motyvuoti dalyvauti kituose Europiniuose projektuose, kurie  praplės jų akiratį.

Specialiai projektui yra sukurtas tinklalapis, kuriame šalys partnerės gali pasidalinti ir pasikeisti projekto informacija. Tinklalapis yra skirtas projekto palaikymui ir jo rezultatų išsaugojimui.

Sudarytas veiklos planas:

PATVIRTINTA

Mokyklos-darželio „Vyturėlis“

direktoriaus 2012 m. rugpjūčio 27 d.

įsakymu Nr. V1-40

LAZDIJŲ MOKYKLA-DARŽELIS „VYTURĖLIS“

COMENIUS PROJEKTO DARBO PLANAS 2012 -2014 m.

Data Priemonė Atsakingas
2012 m. rugsėjis Įrengti Comenius kampelį  mokykloje- darželyje Projekto vykdymo darbo grupė, Vilma Busilaitė
2012 m.spalis Parengti albumą apie senelius, partnerių nuotraukos 3a klasė, mokytoja  Rūta Kalėdienė3b klasė,mokytoja Danutė Puodžiūnienė
2012 m lapkritis Laikraščio apie senelius parengimas ir išleidimas. Asta Slančiauskienė,Ilona Akromienė,1-4 klasių mokiniai
2012 m. lapkritis Senelių praeities albumas, susidedantis iš senelių nuotraukų, kurias nupiešė anūkai 1a ir 1b klasė, mokytojos  Aušra Tamkevičienė, Diana Pupininkienė
2013 m lapkritis Knygelė iš senelių nuotraukų, kurias nupiešė anūkai 2a ir 2b klasė, mokytojos Gitana Kolkienė, Ramunė Gervelienė
2013 m. kovas Mokinių gimtųjų miestų pristatymas su programa Power Point Asta Slančiauskienė.1-4 klasių mokiniai ir mokytojos
2013 m.birželis Kompaktiniai diskai su senelių dainomis. 1-4 klasių mokiniai ir mokytojos.Asta Slančiauskienė.
2013 m.rugsėjis Knygelės su senelių pasakojimais, eilėraščiais ir greitakalbėmis parengimas. Video apie žaidimus, kuriuos žino seneliai 1-4 klasių mokiniai,Rūta Kalėdienė, Danutė Puodžiūnienė, Asta Slančiauskienė, Janė Gudžiauskienė
2013 m. lapkritis Power Point pristatymo „ Diena mano gimtajame mieste su seneliais“ parengimas. 4a klasė, mokytojos Birutė Armanavičienė ir Jūratė Cibulskienė, Laima Kelmelienė
2014 m. sausis Pristatymo „ Senelių žaidimai ir šokiai iš praeities“ parengimas. 1-4 klasių mokiniai, Vaida Pečiulytė, Audronė Piličiauskienė, Laima Kelmelienė
2014 m.vasaris Kulinarijos knyga, kurią paruošė anūkai ir seneliai  Vilma Čepanonienė,1-4 klasių mokiniai ir mokytojos