Šiaurės šalių literatūros savaitė

„Kai lapkritį mus apgaubia tamsa, rengiame Literatūros savaitę. Jaukiai pasislėpę nuo rudens darganos, užsidegame žvakes ir pasineriame į knygų pasaulį“.  Tokiais žodžiais prasidėjo garsiniai literatūriniai skaitymai mūsų mokykloje. Lapkričio 9-13 dienomis 1-4 klasių mokiniai įsijungė į Šiaurės šalių asociacijų „Norden“ sąjungos vykdomą kultūrinį projektą „Šiaurės šalių literatūrinė savaitė‘, kurios tikslas – skleisti ir puoselėti skaitymo džiaugsmą, susipažinti su Šiaurės šalių literatūra bei tradicijomis.

Nepaisant to, kad esame skirtingose pasaulio vietose, mus visus suvienija bendra idėja ir buvimas tos pačios skaitymo bendruomenės dalimi. Šių metų skaitymų tema yra „Šiaurės šalys ir pasaulis”.

Tamsiausiu metų laiku uždegėme žvakę ir skaitėme skaitymą „Auštant“ iš Kristin Roskifte knygos „Visi iki vieno“, skirtos vaikams. Ši knyga ypatinga tuo, kad ji numeruota ir apibūdinama veikla, kuria užsiima viso pasaulio žmonės. Skaitėme, diskutavome, susipažinome su Šiaurės šalimis, rengėme viktoriną, kalbėjomės. Mokiniai aptarė kūrinį ir jį iliustravo. Antrokai  kūrė piešinį ,,Visi iki vieno“, save nupiešiant centre, o aplinkui parodant, kiek daug yra mane supančių svarbių žmonių. Kiekvienas mūsų yra unikalus, nors mūsų pasaulyje 7,500,000,000.

Bibliotekoje veikė Šiaurės šalių rašytojų knygų, mokinių kūrybinių darbų parodėlė.

Bibliotekininkė Edita Karsokienė