„Pirštų antspaudai“. Kas tai?

Spėkit, kas šios dėmės? Tai ne šiaip sau dėmės. Tai 3a klasės mokinių pirštų antspaudai. Pasaulio pažinimo pamokoje „Kam reikalinga oda?“ trečiokai kalbėjo apie tai, kas yra oda ir kam ji žmogui reikalinga? Paskui atliko bandymą „Pirštų antspaudai“. Lupos pagalba tyrinėjo piršto antspaudą, jį lygino su draugų pirštų antspaudais. Padarė išvadą, kad kiekvieno piršto antspaudai yra saviti. Todėl žmogų galima identifikuoti pagal jo pirštų ar delno antspaudus. Įdomiausia vaikams pasirodė, kad nuo 2009 m. į Lietuvos piliečio pasą ir asmens tapatybės kortelę elektroniniu būdu įrašoma ne tik piliečio veido atvaizdas, bet ir pirštų atspaudai. Priemones gamtamoksliams tyrimams gavome iš CPVA vykdomo projekto „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“. Šį projektą remia Europos Sąjungos regioninės plėtros fondas.