Lazdijų mokyklos-darželio „Vyturėlis“ mokiniai stovyklauja

2018 metų Vaikų vasaros poilsio ir užimtumo stovyklos „Senosios Lietuvos paslaptys 2“ programa yra 2017 m. vaikų vasaros poilsio stovyklos tęsinys. Kadangi šiemet švenčiamas Lietuvos valstybės šimtmetis, stovyklos programa buvo siekiama jos dalyvius supažindinti su Lietuvos istorija, paveldu, etnokultūra, skatinama išradingai ir turiningai praleisti laisvalaikį.

Mažieji stovyklautojai lankėsi Lazdijų krašto muziejuje, Rumšiškių nacionaliniame muziejuje, aplankė Liškiavos Dominikonų vienuolyno ansamblį. Edukacinės pažintinės programos atvėrė mažiesiems stovyklautojams įdomiausius senosios Lietuvos puslapius. Kūrybinius gebėjimus tobulino dirbdami su tekstilės atliekomis ir lipdymo priemonėmis, tapė guašu pūtimo technika. Žaidė žaidimus, bendravo tarpusavyje, išmoko tolerancijos, įgijo pasitikėjimo, geriau pažino vienas kitą.

Pagrindinis dėmesys stovykloje buvo skiriamas vaikui, jo saviraiškai ir asmenybės augimui. Vaikų užimtumu rūpinosi pedagogai, turintys patirties dirbant su vaikais stovyklose bei įvairiuose kūrybiniuose projektuose.

Socialinė pedagogė Laima Kelmelienė