Kaip atpažinti potencialius pavojus žaisluose

Vaikai–  išskirtinė visuomenės dalis ir labiausiai pažeidžiama vartotojų grupė, reikalaujanti ypatingo dėmesio ir apsaugos. Ikimokyklinio amžiaus vaikai dar negali patys atsakyti už savo saugumą, todėl didelį vaidmenį čia atlieka tėvai, globėjai bei auklėtojai. Didžiąją savo laiko dalį vaikai praleidžia žaisdami, tačiau pastaruoju metu pastebima, jog daugiausia pranešimų apie vartotojų sveikatai pavojingus gaminius iš Europos Sąjungos (ES) valstybių narių gaunama būtent dėl žaislų. 2019 m. ES skubaus keitimosi informacija apie pavojingus vartotojų sveikatai gaminius sistemoje Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba gavo 622 pranešimus apie nesaugius žaislus, o 2020 m. I pusmetį – 255 pranešimus. Siekdama, kad vaikystės akimirkos džiugintų ir keltų smagius prisiminimus, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba parengė rekomendacijas, kaip atpažinti potencialius pavojus žaisluose ir į ką svarbu atkreipti dėmesį įsigyjant žaislus.

Rekomendacijos darželiams, tėveliams, globėjams