Atvira ugdomoji veikla netradicinėje aplinkoje „Baltasis badas“

Nors žiema neleidžia pasidžiaugti baltu sniegu, bet vaikai  turi žinoti, kad šiuo metų laiku reikia pasirūpinti ir suteikti pagalbą paukšteliams ir žvėreliams.

„Kiškučių“ ir „Bitučių“ grupių vaikai su mokytojomis Rima Kunigiškienė ir Astute Stankevičiene išsiruošė prie šalia mokyklos-darželio esančio parko tvenkinio, kur žiemoja laukinės antys. Vaikai keliavo netuščiomis, jie kibirėliuose nešė antims lauktuvių. Keliaudami stebėjo ir aptarė pokyčius gamtoje, ieškojo žiemojančių paukščių, mėgdžiojo jų balsus. Priėjus tvenkinį , vaikus pasitiko klegančios antytės .Vaikai antytes skaičiavo, kvietė  atplaukti, aptarė jų išvaizdą, minė mįsles. Visi dovanojo savo atneštas dovanas, lesino. Pilnos džiaugsmo buvo vaikų akys, kai visai arti atplaukė laukinių ančių būrys ir lesė vaikų mėtomus  batono gabalėlius. Vėliau vaikai atliko kūrybinį darbą- gamtine medžiaga puošė antims smėlėtą krantą, pagaliukais piešė paveikslus. Po kūrybinio darbo, skambant muzikai, visi šoko „Ančiukų šokį“. Veiklos metu vaikai įgijo pažintinių žinių ir patyrė daug džiugių emocijų. Sugrįžę į darželio teritoriją vaikai nepamiršo ir kitų žiemojančių paukštelių, pakabino lesyklėlę ir pasižadėjo paberti trupinėlių.

Atviros veiklos metu,  mokytojos Rima Kunigiškienė ir Astutė Stankevičienė  pasidalino su kolegėmis  gerąja darbo patirtimi, taikydamos netradicinius būdus ir metodus.

Mokytojos, dirbančios pagal ikimokyklinio ugdymo programą Rima Kunigiškienė ir Astutė Stankevičienė